Nepropustné a prodyšné vozové plachty

Vozové plachty

Autoplachty neboli vozové plachty zajišťují ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy, jako jsou změny teplot, povětrnostní podmínky, prach, UV záření, mrazy, dešťové srážky, kyselé deště a jiné nepříznivé podmínky pro jednotlivé části našich čtyřkolých miláčků. Trpět mohou kovové, plastové i lakované části. Plasty a laky mohou být těmito vlivy narušovány a kovové části mohou být ohroženy korozí. Ta vzniká v místě styku kovu s vlhkostí a nedostatkem vzduchu pro odpaření vlhkosti. Nejcitlivějšími částmi auta na výskyt koroze jsou dutiny karoserie.

Všem těmto nepříjemnostem umí zabránit, či tento proces zpomalit, autoplachty ze speciálního materiálu. Vyrábějí se ve všech dostupných velikostech dle rozměrů automobilu. Primárním kritériem pro určení velikosti autoplachty je délka vozu. Jde o údaj, který lze nalézt ve velkém technickém průkazu. Dle tohoto rozměru rozlišujeme tři základní velikosti autoplachet; malé, střední, velké. Volte nejbližší větší rozměr a vyberte autoplachtu.

018autoplachta-s-kapsickami-na-zrcatka

Nepropustnost a prodyšnost autoplachet

V případě autoplachet je zásadním rozdílem oproti zakrývacím plachtám jejich propustnost vůči vodě. V případě zakrývacích plachet jde o 100% nepropustnost proti vodě. Jinak je tomu u autoplachet, kde je nepropustnost vůči vodě 95% a tím pádem je zajištěna i jejich prodyšnost, která je velmi zásadní v případě prevence vzniku koroze. Jak je známo, koroze vzniká v místě styku kovové části a vlhkosti bez možnosti přístupu či při nedostatku vzduchu. Je tedy nutno zajistit prodyšnost autoplachet, aby se v případě dlouhodobějšího deště voda, která z malé části prosákne přes autoplachtu, měla možnost díky prodyšnosti materiálu následně rychle odpařit.

Pokud by byl materiál nepropustný a tím pádem neprodyšný, případné malé množství vody by se mohlo kondenzovat bez možnosti odpaření a způsobovat korozi. Výborným materiálem, který zajišťuje tuto prodyšnost a zároveň z 95 procent nepropustnost vůči vodě, je polyoxford. Jedná se o 100% nylon s impregnovanou vrchní vrstvou který je používán právě pro výrobu autoplachet.

Veškeré další informace i možnost zakoupení vozových plachet najdete na podstránce s výběrem autoplachet.